Banner

Dopunska lekcija

PDF Print E-mail

Dopunska lekcija također se izračunava iz datuma rođenja. Ona nema toliki značaj kao Glavna lekcija, no, ipak, svjesni smo, a pogotovo u mladosti, njezina prisustva i utjecaja na našem životnom putu. Ona nam govori o najboljem načinu kojim možemo savladati svoju Glavnu životnu lekciju.
Navodimo primjere Dopunskih lekcija (Dan rođenja) na primjerima slavnih osoba (budući da mjesec ima trideset i jedan dan, ne postoji Dopunska lekcija 33). U prvom ćemo dijelu teksta povezati Dopunsku lekciju s Glavnom lekcijom.


Dan rođenja 1

Nikola Tesla, rođen 10.7.1856. Život i do zrele dobi posvećen INDIVIDUALIZACIJI, NEOVISNOSTI i POSTIGNUĆU (1 Dan rođenja).

Bill Gates, rođen 28.10.1955. Život do zrele dobi posvećen INDIVIDUALIZACIJI, NEOVISNOSTI i POSTIGNUĆU (1 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 4 – USTROJ, RED i METODIČNOST.


Dan rođenja 2

Mahatma Gandhi, rođen 2.10.1869. Život do zrele dobi posvećen ODNOSU, SURADNJI i MIROLJUBIVOSTI (2 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 9 –  NESEBIČNOST I HUMANITARIZAM.

Salma Hayek, rođena 02.09.1966. Život do zrele dobi posvećen ODNOSU, SURADNJI i MIROLJUBIVOSTI (2 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 33 – UNIVERZALNA LJUBAV i SAMOPOŽRTVOVNOST.


Dan rođenja 3

Winston Churchill, rođen 30.11.1874. Život do zrele dobi posvećen KREATIVNOM (verbalnom) IZRAŽAVANJU (3 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 7 – ANALIZIRANJE, SHVAĆANJE i INTROSPEKTIVNOST.

John Ronald Reul Tolkien, rođen 03.01.1892. Život do zrele dobi posvećen KREATIVNOM IZRAŽAVANJU (3 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 6 – RAVNOTEŽA, ODGOVORNOST, BRIŽNOST i LJUBAV.

Jasenko Houra, rođen 03.06.1960. Život do zrele dobi posvećen UŽITKU ŽIVLJENJA, KREATIVNOM IZRAŽAVANJU i ISPUNJENJU (3 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 7 – ANALIZIRANJE, SHVAĆANJE i INTROSPEKTIVNOST.

Severina Vučković, rođena 21.4.1972. Život do zrele dobi posvećen UŽITKU ŽIVLJENJA, KREATIVNOM IZRAŽAVANJU i ISPUNJENJU (3 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 8 – MATERIJALNO ZADOVOLJSTVO, OVLADAVANJE MATERIJALNOM SFEROM i GRANDIOZNOST.


Dan rođenja 4

Zlatan Stipišić Gibonni, rođen 13.08.1968. Život do zrele dobi posvećen RADU i POSLU, kao i USTROJU i REDU. U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 9 – NESEBIČNOSTI, HUMANITARIZMU i UNIVERZALNOSTI.

Orlando Bloom, rođen 13.01.1977. Život do zrele dobi posvećen RADU i POSLU, kao i USTROJU i REDU. U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 11 – PROSVJETLJENJE i EKSTRASENZORNE PERCEPCIJE.


Dan rođenja 5

Gabriel Byrne, rođen 05.12.1950. Život do zrele dobi posvećen KONSTRUKTIVNOJ SLOBODI, EKSPANZIVNOSTI I KOMUNIKATIVNOSTI. I u zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 5.

Jelena Veljača, rođena 23.04.1981. Život do zrele dobi posvećen KONSTRUKTIVNOJ SLOBODI, EKSPANZIVNOSTI I KOMUNIKATIVNOSTI. U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 1 – INDIVIDUALIZACIJI, NEOVISNOSTI i POSTIGNUĆU.


Dan rođenja 6

Martin Luther King, rođen 15.01.1929. Život do zrele dobi posvećen RAVNOTEŽI, ODGOVORNOSTI, BRIŽNOSTI i LJUBAVI (6 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 1 –  NEOVISNOST i POSTIGNUĆE.

Bob Marley, rođen 06.02.1945. Život do zrele dobi posvećen RAVNOTEŽI, ODGOVORNOSTI, BRIŽNOSTI i LJUBAVI (6 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 9 – NESEBIČNOST, HUMANITARIZAM i UNIVERZALNOST.


Dan rođenja 7

Pablo Picasso, rođen 25.10.1881. Život do zrele dobi posvećen ANALIZIRANJU, SHVAĆANJU i INTROSPEKTIVNOSTI (7 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 8 –  MATERIJALNO ZADOVOLJSTVO, OVLADAVANJE MATERIJALNOM SFEROM i GRANDIOZNOST.

Charlize Theron, rođena 07.08.1975. Život do zrele dobi posvećen ANALIZIRANJU, SHVAĆANJU i INTROSPEKTIVNOSTI (7 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 1 – INDIVIDUALIZACIJI, NEOVISNOSTI i POSTIGNUĆU.

Boris Novković, rođen 25.12.1967. Život do zrele dobi posvećen ANALIZIRANJU, SHVAĆANJU i INTROSPEKTIVNOSTI (7 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 6 – RAVNOTEŽA, ODGOVORNOST, BRIŽNOST i LJUBAV.


Dan rođenja 8

Carl Gustav Jung, rođen 26.07.1875. Život do zrele dobi posvećen OVLADAVANJU MATERIJALNOM SFEROM i GRANDIOZNOSTI (8 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 9 – NESEBIČNOST, HUMANITARIZAM i UNIVERZALNOST.

John Davison Rockfeller, rođen 08.07.1839. Život do zrele dobi posvećen MATERIJALNOM ZADOVOLJSTVU, OVLADAVANJU MATERIJALNOM SFEROM i GRANDIOZNOSTI (8 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 9 – NESEBIČNOST, HUMANITARIZAM i UNIVERZALNOST.


Dan rođenja 9

Henry Kissinger, rođen 27.05.1923. Život do zrele dobi posvećen NESEBIČNOSTI i HUMANITARIZMU (9 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 2 – ODNOS, SURADNJA i MIROLJUBIVOST.

John Lennon, rođen 9.10.1940. Život do zrele dobi posvećen NESEBIČNOSTI, HUMANITARIZMU i UNIVERZALNOSTI (9 Dan rođenja). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s glavnom lekcijom Putom života 33 – UNIVERZALNA LJUBAV, kao i Putom života 6 – RAVNOTEŽA, ODGOVORNOST, BRIŽNOST i LJUBAV.


Dan rođenja 11

Demi Moore, rođena 11.11.1962. Život do zrele dobi posvećen razvoju EKSTRASENZORNIH PERCEPCIJA i PROSVJETLJENJU, kao i razvijanjem ODNOSA, SURADNJE i MIROLJUBIVOSTI (niža lekcija 2). U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 4 – USTROJU i REDU, te RADU i POSLU.

Winona Ryder, rođena 29.10.1971. Život do zrele dobi posvećen razvoju EKSTRASENZORNIH PERCEPCIJA i PROSVJETLJENJU, kao i razvijanjem ODNOSA, SURADNJE i MIROLJUBIVOSTI (niža lekcija 2). U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 3 – UŽITKU ŽIVLJENJA, KREATIVNOM IZRAŽAVANJU i ISPUNJENJU.


Dan rođenja 22

Jack Nicholson, rođen 22.04.1937. Život do zrele dobi posvećen MULTIKREATIVNOSTI, kao i USTROJU i REDU, te RADU i POSLU (niža lekcija 4). U zrelijoj dobi ova je lekcija kombinirana s Glavnom lekcijom 1 – INDIVIDUALIZACIJI, NEOVISNOSTI i POSTIGNUĆU.

Vlatka Pokos, rođena 22.03.1970. Život do zrele dobi posvećen MULTIKREATIVNOSTI, kao i USTROJU i REDU, te RADU i POSLU (niža lekcija 4). U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 33 – SAMOPOŽRTVOVNOST i UNIVERZALNA LJUBAV, kao i Glavnom lekcijom 6 – RAVNOTEŽA, ODGOVORNOST, BRIŽNOST i LJUBAV.

Reese Witherspoon, rođena 22.03.1976. Život do zrele dobi posvećen MULTIKREATIVNOSTI, kao i USTROJU i REDU, te RADU i POSLU (niža lekcija 4). U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 3 – UŽITKU ŽIVLJENJA, KREATIVNOM IZRAŽAVANJU i ISPUNJENJU.

Scarlett Johansson, rođena 22.11.1984. Život do zrele dobi posvećen MULTIKREATIVNOSTI, kao i USTROJU i REDU, te RADU i POSLU (niža lekcija 4). U zrelijoj dobi ova će lekcija biti kombinirana s Glavnom lekcijom 1 (55/10/1) – INDIVIDUALIZACIJI, NEOVISNOSTI i POSTIGNUĆU.


Još nekoliko primjera Dopunskih lekcija

Navodimo još nekoliko primjera Dopunskih lekcija kod slavnih osoba.

Broj 1

INDIVIDUALIZACIJA, NEOVISNOST i POSTIGNUĆE

Paul Cezanne, rođen 19.1.1839.
Dobriša Cesarić, rođen 10.01.1902.
Marylin Monroe, rođena 01.06.1926.
Jadranka Kosor, rođena 01.07.1953.
Calvin Klein, rođen 19.11.1942.
Yves Saint-Laurent, rođen 01.08.1936.
Bono Vox, rođen 10.05.1960.
Julia Roberts, rođena 28.10.1967.
Miljenko Jergović, rođen 28.05.1966.
Ivana Vrdoljak Vanna, rođena 01.09.1970.
Dražen Vrdoljak, rođen 01.04.1951.
Ed Harris, rođen 28.11.1950.
Heidi Klum, rođena 01.06.1973.
Aishwarya Rai, rođena 01.11.1973.
Oliver Mlakar, rođen 01.07.1935.

Broj 2

ODNOS, SURADNJA i MIROLJUBIVOST

Émile Zola, rođen 02.04.1840.
Henrik Ibsen, rođen 20.03.1828.
Isaac Asimov, rođen 02.01.1920.
John Irving, rođen 02.03.1942.
Hermann Hesse, rođen 02.07.1877.
Gianni Versace, rođen 02.12.1946.
Mario Sedmak, rođen 02.12.1959.
David (Robert Joseph) Beckham, rođen 02.05.1975.

Broj 3

KREATIVNO IZRAŽAVANJE, UŽITAK ŽIVLJENJA i ISPUNJENJE

Gertrude Stein, rođen 03.02.1874.
Jack London, rođen 12.01.1876.
Marlon Brando, rođen 03.04.1924.
Jack Kerouac, rođen 12.03.1922.
Ernest Hemingway, rođen 21.07.1899.
Jerry Bruckheimer, rođen 21.09.1945.
Arnold Schwarzenegger, rođen 30.07.1947.
Haruki Murakami, rođen 12.01.1949.
Mel Gibson, rođen 03.01.1956.
Tereza Kesovija, rođena 03.10.1938.
Miro Gavran, rođen 03.05.1961.
Ben Stiller, rođen 30.11.1965.
Maksim Mrvica, rođen 03.05.1975.
Daria Knez, rođena 12.09.1977.

Broj 4

OGRANIČENJE, USTROJ i RED, RAD i POSAO

Henri Matisse, rođen 31.12.1869.
Louis Armstrong, rođen August 4, 1901.
Audrey Hepburn, rođena 04.05.1929.
Susan Sarandon, rođena 04.10.1946.
Tony Cetinski, rođen 31.05.1969.
Mia Oremović, rođena 31.07.1918.
Nina Badrić, rođena 04.07.1972.
Dragutin Tadijanović, rođen 04.11.1905.
Goran Ivanišević, rođen 13.09.1971.

Broj 5

KONSTRUKTIVNA SLOBODA, EKSPANZIVNOST i KOMUNIKATIVNOST

William Burroughs, rođen 05.02.1914.
Claude Monet, rođen 14.11.1840.
Joan Crawford, rođena  23.04.1908.
Wim Wenders, rođen 14.08.1945.
Gustav Klimt, rođen 14.07.1862.
Tin Ujević, rođen 05.07.1891.
Darryl Francis Zanuck, rođen 05.09.1902.
Janica Kostelić, rođena 05.01.1982.
Adrien Brody, rođen 14.04.1973.
Josipa Lisac, rođena 14.02.1950.
Kate Winslet, rođen 05.10.1975.

Broj 6

RAVNOTEŽA, ODGOVORNOST, BRIŽNOST i LJUBAV

Rembrandt van Rijn, rođen 15.07.1606.
Mihail Ljermontov, rođen 15.10.1814.
Thomas Mann, rođen 06.06.1875.
Mary Higgins Clark, rođena 24.12.1927.
Gabriel García Márquez, rođen 06.03.1928.
Robert Motherwell, rođen 24.01.1915.
Andy Warhol, rođen 06.08.1928.
Tommy Lee Jones, rođen 15.09.1946.
Al Pacino, rođen 25.04.1940.
Jennifer Lopez, rođen 24.07.1969.
Alfred Molina, rođen 24.05.1953.
Goran Tribuson, rođen 06.08.1948.
Danijela Martinović, rođena 15.07.1971.

Broj 7

ANALIZIRANJE, SHVAĆANJE i INTROSPEKTIVNOST

Jane Austen, rođena 16.12.1775.
Albert Camus, rođen 07.11.1913.
Tom Waits, rođen 07.12.1949.
William Faulkner, rođen 25.09.1897.
Oscar Wilde, rođen 16.10.1854.
Paul Gauguin, 07.06.1848.
Humphrey Bogart, rođen 25.12.1899.
Marc Chagall, rođen 07.07.1887.
Gary Cooper, rođen 07.05.1901.
Billie Holiday, rođena 07.04.1915.
Pierre Cardin, rođen 07.07.1922.
Pavao Pavličić, rođen 16.08.1946.
Vesna Pusić, rođena 25.03.1953.
Željko Pervan, rođen 07.08.1962.
Karmela Vukov-Colić, rođena 07.07.1968.
Nicolas Cage, rođen 07.01.1964.
Kate Moss, rođena 16.01.1974.
Saša Kopljar, rođen 25.09.1962.
David Duchovny, rođen 07.08.1960.

Broj 8

MATERIJALNO ZADOVOLJSTVO, OVLADAVANJE MATERIJALNOM SFEROM i GRANDIOZNOST

Benjamin Franklin, rođen 17.01.1706.
Ludwig van Beethoven, rođen 17.12.1770.
Elvis Presley, rođen 08.01.1935.
Muhamed Ali, rođen 17.01.1942.
Jim Morrison, rođen 8.12.1943.
Mick Jagger, rođen 26.07.1943.
Ivo Sanader, rođen 08.06.1953.
Aldous Huxley, July 26, 1894.
Mirjana Hrga, rođena 17.09.1971.
Victor Hugo, rođen 26.02.1802.
Arthur Miller, rođen 17.10.1915.
Jules Verne, rođen 08.02.1828.
Robert De Niro, rođen17.08.1943.
Nick Nolte, rođen 08.02.1941.
Sanja Vejnović, rođena 08.08.1961.
Paul Newman, rođen 26.01.1925.
Mirjana Hrga, rođena 17.09.1971.
Johnny Cash, rođen 26.02.1932.
Blanka Vlašić, rođena 08.11.1983.

Broj 9

NESEBIČNOST, HUMANITARIZAM i UNIVERZALNOST

Wolfgang Amadeus Mozart, rođen 27.01.1756.
Steven Spielberg, rođen 18.12.1946.
Daniela Trbović, rođena 27.09.1963.
Jimi Hendrix, rođen 27.11.1942.
Carl Sagan, rođen 09.11.1934.
Frank Capra, rođen 18.05.1897.
Patrick Swayze, rođen 18.08.1952.
Ivo Andrić, rođen 09.10.1892.
Natalie Portman, rođena 09.06.1981.
Adam Sandler, rođen 09.09.1966.
Goran Višnjić, rođen 09.09.1972.
Brad Pitt, rođen 18.12.1963.
Martina Navratilova, rođena 18.10.1956.

Broj 11

PROSVJETLJENJE, VIZIONARSTVO i EKSTRASENZORNE PERCEPCIJE (Također, na nižoj razini, i ODNOS, SURADNJA i MIROLJUBIVOST)

Antoine de Saint-Exupéry, rođen 29.06.1900.
Oprah Winfrey, rođena 29.11.1954.
Michelle Pfeiffer, rođena 29.04.1958.
Anton Pavlovič Čehov, rođen 29.01.1860.
Tarik Filipović, rođen 11.03.1972.
Miroslav Škoro, rođen 29.07.1962.
Michael Jackson, rođen 29.08.1958.
Jennifer Aniston, rođena 11.02.1969.
Duke Ellington, rođen 29.04.1899.
Silvio Berlusconi, rođen 29.09.1936.
Uma Thurman, rođen 29.04.1970.
Daniel Day-Lewis, rođen 29.04.1957.
Jude Law, rođen 29.12.1972.

Broj 22

MULTIKREATIVNOST, GLOBALNO STVARATELJSTVO i GENIJALNOST (Također, na nižoj razini, i OGRANIČENJE, USTROJ i RED, RAD i POSAO)

Bernard Shaw, rođen 22.05.1940.
Naomi Campbell,  22.05.1970.
Jean Racine, rođen 22.12.1639.
Meryl Streep, rođena 22.06.1949.
Goran Bregović, rođen 22.03.1950.
Nina Morić, rođena 22.07.1976.
Charles de Gaulle, rođen 22.11.1890.
Drew Barrymore, rođena 22.02.1975.
Vlatka Pokos, rođena 22.03.1970.

 
Nalazite se ovdje